برخی استدلال می کنند که تعیین و پیگیری “اهداف بزرگ” ممکن است برای کسب و کارها چندان مناسب نباشد- چون در این شرایط همیشه ممکن است نتوانیم به این اهداف برسیم و از دستیابی به آنها باز بمانیم. این که تیم شما با تمام قوا به دنبال تحقق اهداف باشد اما نتواند به آنها دست پیدا کند، می تواند روی روحیه آنها تاثیر منفی داشته باشد. قطعا شرایط برای مدیران به خصوص مدیران جدید این تیم ها هم بهتر نخواهد بود و در برخی موارد ممکن است آنها را از شرکت اخراج کنند. سازمان هایی که معمولا با ریسک و خطر مخالفند، ترجیح می دهند به یک هدف متوسط برسند و موفق به نظر بیایند تا اینکه یک هدف بسیار بزرگ داشته باشند و قادر نباشند آن را نهایی کنند. البته در این میان مدیرانی هم هستند که به طور کلی از تعیین اهداف و مدیریت تغییرات گریزانند و از انجام آن شانه خالی می کنند.

3 دلیل برای تعیین اهداف بزرگتر

پیگیری اهداف بزرگ مهمتر از دستیابی به آنهاست. تجربه ای که تیم شما در راه دستیابی به این اهداف کسب می کند ارزش تعیین و پیگیری اهداف بزرگ را دارد؛ حتی اگر در مسیر خطاهایی هم اتفاق بیافتد. مدیریت کردن اموردر قالب های سازمانی و شرکت ها، عملکرد تیم ها برای رسیدن به اهداف بزرگ شرکت مهم است. در همین زمینه نرم افزار هایی مانند مدیریت کار، تقویم آنلاین و… تولید شده اند تا میزان راندمان مثبت افراد تیم را افزایش دهند.

اهداف بزرگ تصور ما در مورد آنچه ممکن است را تغییر می دهند

وقتی هدف بزرگی را تعیین می کنیم، برای دستیابی به آن، برنا ریزی می کنیم. تعیین اهداف بزرگ باعث ایجاد تمرکز و همکاری بیشتر در یک تیم می شود و آنها را مجبور می کنند تا به دنبال راه حل های خلاقانه باشند و قادر باشند کارهایی را انجام دهند که در شرایط عادی هرگز تصور انجام آن را نیز نداشتند. این اتفاق باعث می شود عملکرد افراد به طرز چشمگیری بهبود پیدا کند زیرا در غیر این صورت قادر به دسترسی به اهدافشان نخواهند بود. در واقع تعیین اهداف بزرگ می تواند به عنوان یک مکانیسم برای تحریک پیشرفت عمل کند.

اهداف بزرگ ما را وادار به آزمایش و یادگیری سریع می کنند

تعیین اهداف بزرگ، ما را مجبور می کند تا فرضیه ها و راهکارهای مختلف را امتحان کنیم و البته گاهی اوقات هم مرتکب اشتباه شویم – همه این اتفاقات تنها در حالتی اتفاق می افتند که ما خودمان را تحت فشار قرار دهیم تا به یک هدف بزرگ و جاه طلبانه برسیم.در مسیر تلاش برای رسیدن به اهداف بزرگ است که متوجه خطاهای خود می شوید و تصمیم می گیرید، کدام گزینه ها را در آینده نباید امتحان کنید و یا نیاز است روی کدام گزینه ها بیشتر سرمایه گذاری کنید.

وقتی کار سخت باشد، بهترین خود را ارائه می دهید

موقعیت های دشوار و محدودیت هایی مانند ددلاین ها افراد را مجبور می کند تا بیشتر تلاش کنند و برای مقابله با چالش های مختلف آماده شوند. محدودیت ها به شما کمک می کنند تا روی مهمترین نکات و وظایف متمرکز شوید و بهترین خود را به نمایش بگذارید.

برای تاریخ شمسی به میلادی تاریخ هایتان و تاریخ دقیق امروز کافیست وارد سایت یار شوید.

برای خواندن ادامه این مطلب جذاب کافیست اینجا کلیک کنید.